Czy opłaca się wybierać w tego typu ogrodzenia?


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Czy opłaca się wybierać w tego typu ogrodzenia?

Postautor: mariusznowak » 28 wrz 2016, 12:40

Witam. Zastanawiam się nad zakupem ogrodzenia na swoją posesję. Posiadam działkę o powierzchni 10 arów, która mieści się w szczerym polu. Tak, więc potrzebuję zrobić około 120 m ogrodzenia. Nie posiadam sąsiadów, więc jestem zdany na swoje siły i nie mam co liczyć na współfinansowanie przez właścicieli sąsiednich działek. Bardzo podobają mi się ogrodzenia tego producenta MetFach z miasta Radom. Zastanawiam się tylko czy takie ogrodzenie będzie pasowało do domu, który znajduje się w szczerym polu. Inna sprawa to koszty zrobienia takiego ogrodzenia wokół całej posesji. Nie wiem ile może to wynieść - nawet w przybliżeniu. Dlatego będę wdzięczny za informacje od ludzi, którzy posiadają już jakieś doświadczenie w tej kwestii. Nie ukrywam, że najbardziej interesuje mnie cena.

podobne tematy:

krzysiekfila
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:51

Czy jest sens montować w tego typu ogrodzenia?

Postautor: krzysiekfila » 28 wrz 2016, 13:03

Witaj. Jak rozchodzi się o ogrodzenie posesji to jestem w stanie trochę tobie pomóc. Sam jakiś czas temu byłem zainteresowany ogrodzeniem posesji i posiadam niezłe rozeznanie na rynku. Jeżeli piszesz o Radomiu to ceny ogrodzeń będą niższe niż w stolicy o około 20 %, gdzie ja zbierałem wyceny. Jeśli musisz zrobić około 120 metrów bieżących ogrodzenia to najtańsza opcja postawienia go z siatki to rząd 10 tysięcy zł. Do tego trzeba doliczyć bramę oraz furtkę - cena tego to 4 tys zł. Tych elementów nie osadzisz raczej na słupkach wykonanych z metalu i będzie niezbędne zrobienie jakieś podmurówki i słupków murowanych lub z prefabrykatów. Jeśli zastanawiasz się nad czymś ciekawszym niż siatka to cena idzie w górę. U mnie, ogrodzenie z bramami wyniosło mniej więcej trzydzieści tyś zł. Powszechnie używana cegła klinkierowa z przodu i 2 słupki z tyłu. Do tego przęsła wykonane ze zwykłego metalu.

podobne tematy:


Wróć do „Dowolne wypowiedzi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość