Czy to odpowiedni pomysł na serwis internetowy?


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Czy to odpowiedni pomysł na serwis internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:29

Cześć. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zbudowaniem własnego serwisu internetowego. Chcę aby portal internetowy dawał mi w przyszłości korzyści finansowe. Szukam jakieś interesującej niszy, żeby konkurencja nie była za wielka. Myślałem o czymś takim jak ten portal. Nie jestem przekonany akurat do tej branży, ponieważ jest mi ona mało znana. Myślałem bardziej o czymś związanym z motoryzacją. Może strona WWW, która ma ogłoszenia warsztatów samochodowych z całej Polski. Do końca nie mam sprecyzowanej na taki serwis. Ogólny pomysł to serwis, który zawiera wizytówki firm na których zarabiam za wystawienie ogłoszenia. Czy taki biznes w dzisiejszych czasach może się jeszcze udać?
Rodzinne imprezy, imprezy firmowe gdzie zaprasza się również dzieci, to coraz częstsze rozwiązania stosowane przez właścicieli firm. Tego typu imprezy firmowe są należycie odbierane przez zaproszonych pracowników. Ponadto, jest to bardzo dobry wstęp do udanej integracji firmowej, jakże odmiennej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Oczywiście powodzenie integracji pracowników zależne jest od wielu czynników. Trafione pomysły oraz ich wdrożenie, oszacowanie konkretnego budżetu, umiejętne znalezienie odpowiedniego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. Jak to wszystko powinno wyglądać? Jakiego typu korzyści posiadają zarówno organizujący, jak i zaproszeni?

Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, struktury zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, należy mieć jasny pogląd tego, jak kształtują się relacje, atmosfera w miejscu pracy. Czemu ma to takie znaczenie? Skoro zakłada się, że impreza firmowa może być miejscem integracji, nawiązywania silniejszych relacji pomiędzy pracownikami, ich rodzinami, nie może być sytuacji, że relacje między osobami są niskiej jakości. Może to odbić się choćby na frekwencji, jakości zabawy podczas imprezy firmowej przygotowanej przez firmę. Kiedy zaś stosunki między pracownikami są właściwym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami okaże się sukcesem, dającym dobry kapitał na przyszłość, gdy mowa o prawidłowych relacjach międzyludzkich.
Dobre planowanie imprezy firmowej kluczem do udanej integracji.

Organizacja imprez firmowych, eventów firmowych dla pracowników powinna bazować przede wszystkim na nieszablonowym pomyśle i należytej organizacji. Budżet co prawda ma znaczenie, ale przecież nie każda firma będzie mogła zorganizować wielogodzinne spotkanie z dużą liczbą atrakcji. Dlatego słusznie jest rozpoznać potrzeby pracowników, wiedzieć ile dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Dzięki temu łatwiej jest zaplanować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Kluczem do sukcesu to zagwarantowanie zabaw, które zainteresują wszystkich.

Dużym błędem jest kompletnie nieumiejętne dopasowanie się do wymagań zaproszonych gości. Przygotowanie zabaw, z których nie będzie komu korzystać. Przygotowanie programu, który nie zachęca uczestników, zamiast integracji, ciekawej zabawy, proponuje zażenowanie, chęć opuszczenia miejsca pikniku, imprezy firmowej. Niezadowolenie pracowników, a szczególnie ich dzieci w żaden sposób nie wpłynie na integrację.

Często się zdarza, iż pracownicy nie wykazują najmniejszej ochoty, aby wybrać się na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Dlatego, szczególnie tam, gdzie duża liczba pracowników to osoby z rodzinami, koniecznym staje się organizowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z ważniejszych korzyści będzie integracja.

Dobrze zorganizowane imprezy firmowe w Radomiu https://e-cen.pl/2022/09/28/nie-mozesz-sie-zdecydowac-co-nabyc-zobacz-voucher-na-szkolenia-fizjoterapia-najwspanialszy-upominek-dla-profesjonalisty/ można zorganizować również w hotelu. Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to również możliwość pokazania bliskim życia zawodowego, poznania współpracowników, z którymi się pracuje, a także przełożonych. Właściwie nawiązane kontakty, nowe relacje na pewno przyczyniają się nie tylko do prawidłowej integracji, ale również choćby do dobrej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:

maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:44

Czy to interesujący pomysł na biznes internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 13:59

Cześć. Z tego co piszesz to nie masz koncepcji na interes w Internecie i pragniesz wykonać duplikat istniejących rozwiązań, lub co gorsza szukasz gotowej recepty na sukces. Nie tędy droga przyjacielu. Jeśli myślisz poważnie o portalu ogłoszeniowym to po na początku powinieneś zrobić porządny biznesplan działania. Wyślij wiadomość do 10 firm i powiedz co chcesz stworzyć. Wtedy dostaniesz szacunkowy kosztorys takiego portalu WWW. Później spytaj się o możliwości i koszty jego reklamy w wyszukiwarce. Znając te dane masz już rozeznanie o kosztach jakie musisz ponieść w pierwszym roku działalności. Przez ten czas twój serwis internetowy nie będzie generował żadnych zysków. Tak, więc powinieneś się przygotować na jego dotowanie z własnej kieszeni. Nie gra tu roli czy jest to transport medyczny osób chorych czy portal internetowy dla prawników. Nikt nie da złamanego grosza za promocję firmy na świeżo powstałym portalu. Tak to wygląda w rzeczywistości.

podobne tematy:


Wróć do „Dowolne wypowiedzi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość