Jak często potrzebuje usług kominiarz w domu jednorodzinnym?


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Jak często potrzebuje usług kominiarz w domu jednorodzinnym?

Postautor: mariusznowak » 19 maja 2016, 12:35

Witam was wszystkich. Ostatnio zainteresowałem się tematem ubezpieczenia swojego budynku mieszkalnego. Natrafiłem na tego rodzaju artykuł: http://polecamspeca.pl/kominiarz/kielce gdzie jest napisane, że kominiarz musi sprawdzać komin minimum raz w roku. W przypadku gdy palę eko groszkiem to aż cztery razy na rok - to już jest przesada. Doczytałem również, że w przypadku nieposiadania aktualnego raportu od kominiarza, ubezpieczyciel może mi odmówić wypłaty ubezpieczenia. Czy to prawda?

podobne tematy:

adriansola
Posty: 14
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:07

Jak często powinienem wzywać kominiarza w budynku mieszkalnym?

Postautor: adriansola » 19 maja 2016, 12:55

Dzień dobry, nie mam dla Ciebie dobrych wieści. Zgodnie z ustawą budowlaną tak jest. W zależności od rodzaju kotła grzewczego jesteś zmuszony do korzystania z usług mistrza kominiarskiego nawet do czterech razy w roku. Oczywiście tyle mówi kodeks budowlany. Ubezpieczyciel żąda aby kominiarz raz w roku wykonał czynności kontrolne i podbił protokół. Przede wszystkim dla własnego bezpieczeństwa należy to zrobić. Niesprawny komin może być przyczyną tragedii. Kominiarz nie kasuje aż tak wiele. Jest to kosz rzędu 200 złotych za wizytę.

podobne tematy:


Wróć do „Dowolne wypowiedzi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości