Dobra reklama strony internetowej w skrocie


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Dobra reklama strony internetowej w skrocie

Postautor: mariusznowak » 03 gru 2017, 16:29

Zbudowanie samej strony internetowej to już obecnie zdecydowanie za mało. Minęły już dawno czasy, w których strony internetowe samoczynnie się promowały w wynikach wyszukiwarki i uzyskiwały zadowalające rezultaty bez nakładu pracy. Obecnie sytuacja uległa diametralnej zmianie i wypromowanie strony internetowej nawet na bardzo mało konkurencyjne hasła wymaga sporej wiedzy i nakładu pracy.

Dlaczego tak jest i co się zmieniło na przestrzeni tych lat?

Po pierwsze zwiększyła się konkurencja w Internecie. Dzisiaj praktycznie każdy biznes jest oparty o stronę internetową. Nie ma znaczenia, czy jest to lokalny fryzjer czy duży deweloper mieszkań. Każda z wymienionych firm ma stronę internetową, która prezentuje jej ofertę w sieci. Taki postęp wymusił zmiany w algorytmach wyszukiwarek i podejście do promowania strony internetowej. Nie wystarczy już tylko zaprojektowanie strony internetowej. Jest to dopiero początek. Następnym korkiem jest promowanie posiadanej strony internetowej. Metod reklamy jest kilka. Niemniej jednak najbardziej popularną jest pozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarce. Ta metoda polega na wybraniu właściwego hasła: strony internetowe Radom lub zestawu haseł, na które strona internetowa powinna być wysoko w wynikach. Przeważnie strony internetowe są pozycjonowane na więcej niż jedno hasło. Do właściwej promocji strony internetowej powinno się wybrać ich przynajmniej parę. Poprzez takie podejście, promowane strony internetowe osiągają o wiele lepsze wyniki w wynikach wyszukiwań.

Drugi sposób promocji strony internetowej to marketing szeptany. Polega on na dodawaniu wpisów na różnego typu portalach internetowych. Wpisy te mają zachęcić potencjalnych kontrahentów do odwiedzenia promowanej strony internetowej. Jeśli nasza firma jest producentem lub dystrybutorem unikalnego produktu, można budować wpisy bez odnośników. W tym wypadku zachęcamy podczas dyskusji do samodzielnego znalezienia sprzedawanego przez naszą firmę produktu. Marketing szeptany jest raczej uzupełnieniem pozycjonowania strony internetowej. Znaczna część osób wyszukuje firm bezpośrednio w wynikach wyszukiwarek.

Trzeci sposób reklamy strony internetowej to różnego rodzaju portale społecznościowe. Najbardziej znany jest FaceBook, który oferuje duże możliwości marketingowe. Szczególnie przydatny dla stron internetowych, które oferują często kupowane dobra materialne. Doskonale sprawdzi się do reklamy odzieży czy usług firm lokalnych. Gorzej już będzie z marketingiem strony internetowej, która posiada w swojej ofercie rzadko kupowane usługi.

Wróć do „Dowolne wypowiedzi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości